неділя, 18 жовтня 2020 р.

Урок № 20

 Тема уроку: Порядок налаштування сільськогосподарських машин до контрольної роботи 

Розробити конспект 

Правильні розрахунки та дотримання всіх вимог дозволять підвищити рівень виконання запланованих робіт.
1. Підготовка техніки
1.1. Слід провести ретельну перевірку технічного стану сільськогосподарських машин, які намічено задіяти в ході посівної. Така перевірка здійснюється одночасно з технологічним налаштуванням механізмів. При цьому необхідно керуватися вимогами нормативно-правових актів про охорону праці та інструкціями з експлуатації, наданими виробниками техніки.
Перевірку слід проводити силами служби (спеціаліста) агропідприємства з охорони праці разом з головним інженером або керівником служби експлуатації.
1.2. В ході перевірки необхідно переконатися у:
– відповідності конструкції машин і механізмів, які будуть застосовуватися під час посівної, чинним стандартам безпеки праці;
– наявності акту ремонтної організації про відповідність відремонтованих агрегатів вимогам безпеки;
– наявності сертифікатів відповідності, які підтверджують безпечність використання машин та устаткування, виготовленого за межами України;
– наявності необхідних попереджувальних написів на вузлах і агрегатах сільгоспмашин.
1.3. Метою перевірки є недопущення до використання у весняних польових роботах несправної техніки, а також машин і механізмів, до конструкції яких внесено зміни, не передбачені виробником. Зокрема, слід категорично заборонити використовувати в роботах трактори з ручним (шнуровим) запуском двигуна.
1.4. Особливої уваги при підготовці до виконання весняних польових робіт має контроль протипожежного стану пунктів (агрегатів) заправляння тракторів і автомобілів пальним відповідно до вимог нормативних документів.
1.5. Для забезпечення безвідмовної роботи машин і механізмів і попередження травматизму необхідно організувати службу технічного обслуговування та ремонту техніки в полі.

2. Вимоги до самохідних машин
2.1. Кабіни тракторів повинні забезпечити механізатору вільний огляд робочих органів навісних і причіпних сільськогосподарських машин.
2.2. Кабіна трактора повинна мати не менше трьох аварійних виходів, а машини – не менше двох.
Аварійні виходи повинні відкриватися вручну без інструменту за проміжок часу не довше 3 сек. Якщо вікна не пристосовані до аварійного відкривання, в кабіні має бути аварійний засіб для миттєвого розбиття скла.
2.3. Не допускається зміна заводської конструкції гальмівних систем трактора.
2.4. Гальмівний шлях при холодних гальмах повинен відповідати вимогам ГОСТ 12.2.019.
2.5. Органи управління повинні забезпечувати прямолінійність руху тракторів з причіпними агрегатами, повороти, зупинення, початок руху, належне утримання на схилі, запуск двигуна з кабіни тощо.
2.6. Вихлопна система двигуна має забезпечувати гасіння іскор до виходу відпрацьованих газів в атмосферу.
2.7. Контрольні прилади на пульті управління повинні підсвічуватися відбитим світлом.

3. Вимоги до причіпних і навісних сільськогосподарських машин
3.1. Стоянкові гальма повинні утримувати машину на схилі 10° (18 %).
3.2. Машини, ширина яких перевищує габарити рушія, повинні бути обладнані світловідбивачами (ззаду — червоного, спереду — білого кольору), а також власними приладами світлової сигналізації.
3.3. Причіпні та напівпричіпні машини повинні мати жорсткі зчіпні пристрої. Останні мають бути обладнані страхувальним ланцюгом або тросом.
3.4. Робочі органи навісного та причіпного обладнання повинні мати спеціальні фіксатори для транспортування.
3.5. Карданні вали приводу машин повинні мають бути закритими захисним огородженням.
3.6. Гідравлічні машини, крім монтованих, повинні з’єднуватися з гідросистемами енергетичного засобу за допомогою розривних муфт.
3.7. Регулювання робочих органів та інших механізмів машини під час руху має здійснюватися із робочого місця оператора рушія або оператора машини.
3.8. Місця розташування точок змащування машин повинні бути позначені кольоровими покажчиками. Застосування ковпачкових маслянок для змащування деталей, які обертаються, не допускається.
3.9. Кришки насіннєвих і тутових ящиків сівалок повинні щільно закриватися та надійно фіксуватися за допомогою запірного пристрою, а за потреби — вільно відкриватися.

Немає коментарів:

Дописати коментар