Урок № 59

Тема Порядок налаштування зрошувальних машин до роботи


прочитати-законспектувати за посиланням http://lib.chdu.edu.ua/pdf/posibnuku/246/41.pdf

Зрошення полів здійснюється за допомогою дощувальних установок і дощувальних машин. До дощувальних установок відносяться короткоструменеві, середньоструменеві та далекоструменеві установки з переносними трубопроводами на колесах або полоззях; стаціонарні дощувальні системи з трубопроводами, вкладеними у грунт, напівстаціонарні дощувальні установки зі швидкороз’ємними трубами, які розміщують на зрошуваному полі на весь період поливу. Дощувальні машини призначені для подрібнення струменя води на дрібні краплі та розбризкування їх на поверхні поля. До них відносяться далекоструменеві тракторні причіпні та начіпні машини, двоконсольні дощувальні агрегати, дощувальні машини, стаціонарні дощувальні машини, стаціонарні дощувальні системи та інше.
Двоконсольний дощувальний агрегат ДДА-100МА
 Для заповнення всмоктувальної лінії та насоса водою перед запуском агрегату на ньому змонтовано газовий ежектор, який при роботі двигуна трактора створює розрідження у всмоктувальній лінії та порожнини насоса, і вода під дією атмосферного тиску заповнює систему водою із зрошувача. Після заповнення всієї системи водою насос включають у роботу.
Дощувач фронтальний з механізованим переміщенням “Днепр”
Кожний проміжний візок обладнаний системою синхронізації руху опорних візків, яка автоматично зупиняє мотор – редуктор випереджуючого візка та підтримує прямолінійність руху дощувача. При недопустимому прогинанні водопровідного пояса спрацьовує система сигналізації: включається звуковий сигнал трактора, і на пульті управління гасне сигнальна лампа. Для розпилу води та утворення штучного дощу на машині змонтовані середньоструменеві дощувальні апарати “Роса-3”. На першій від гідранта та останній фермах знаходяться 4 апарати з механізмами секторного поливу з соплами різного діаметру.

Немає коментарів:

Дописати коментар