Тема Виконання внесення отрутохімікатів
розробити конспект
Особливості технологічного процесу обприскування сільськогосподарських культур передбачають виконання допоміжних операцій: приготування робо- чих рідин, їх транспортування, заправлення баків обприскувачів тощо. Для приготування робочих рідин з кристалічних речовин, змочуваних порошків, концентратів емульсій і паст, які утворюють у воді розчини, суспензії і емуль- сії, використовують агрегати АПЖ-12, СТК-5Б, «Пемикс-1002», стаціонарний пункт СЗС-10 та ін.
Агрегат для приготування робочих рідин пестицидів АПЖ-12
призначений для: забирання води з джерела водопостачання; забирання пас- топодібних, кристалічних, порошкоподібних та рідких пестицидів з допоміж- ного резервуара і завантаження їх в основний і додатковий резервуари; філь- трації рідини; приготування концентрованих розчинів у додатковому резер- вуарі і відкачування їх в основний; змішування різних концентратів з роз- чинниками в основному резервуарі; забирання робочої рідини з основного ре- зервуара і заправлення резервуарів обприскувачів, заправних засобів, літаків та вертольотів за допомогою пристроїв.
Незважаючи на велике розмаїття машин для хімічного захисту рослин, усі вони працюють за єдиною принциповою схемою, яка передбачає послідовне виконання операцій дозування отрутохімікату, його розпилення і транспор- тування розпилених часточок на об’єкт обробки. При цьому дозувальні при- строї мають забезпечити задану витрату (норму внесення) отрутохімікату на одиницю оброблюваної площі або одиницю маси насіння, а розпилювальні пристрої — рівномірно розподілити отрутохімікат по поверхні оброблюваного об’єкта.
Під час руху агрегату отрутохімікат (робоча рідина, концентрат, порошок) із резервуара (бункера) за допомогою живильного пристрою (насоса або жи- вильника) подається до розпилювального пристрою. Цей пристрій подрібнює хімікат на дрібні частинки (краплини, пилинки) і за допомогою повітряного струменя або наданої часточкам кінетичної енергії транспортує їх на об’єкти обробки. Ефективність рідких хімічних препаратів залежить від дисперсності розпилення: чим вона вища (менші розміри краплин), тим більша токсич- ність. Дрібні краплини за однакової витрати отрутохімікату на одиницю площі більш повно і рівномірно покривають поверхню оброблюваного об’єкта, краще на ній утримуються і протистоять змиву дощем. Великі краплини менш токсичні для шкідливих організмів і, маючи ефект лінзи, можуть спри- чинити опіки листків культурних рослин.
За звичайного обприскування переважають краплини розміром 600…250 мкм, малооб’ємного — 250…100, за ультрамалооб’ємного — 100…20, за аерозольно-
го — 5,0…0,5 мкм.
Від розміру краплинок залежать втрати отрутохімікатів під час транспор- тування їх від машини до об’єкта обробки. Якщо розпилювальні пристрої на- носять отрутохімікати примусово за допомогою турбулентного повітряного потоку, то повітрокраплинний струмінь має полідисперсний спектр (неодна- кові за розміром краплинки). Зіткнувшись з об’єктом обробки, крупні (більш інерційні) частинки, розміщені ближче до центра струменя, вдаряють у нього і осідають на його передній, лобовій поверхні, а більш мілкі (менш інерційні), розміщені ближче до краю струменя, разом з повітряним потоком огинають перешкоду і внаслідок утворюваних завихрень і турбулентної дифузії осіда- ють на його зворотному боці. Отже, за допомогою турбулентних струменів найдрібніші часточки отрутохімікатів з мінімальними втратами потрапляють до найбільш недоступних місць на рослинах.
Якщо розпилені частинки отрутохімікату доставляють до об’єкта обробки під дією сил тяжіння (гравітаційне осідання), що відбувається при авіаційно- му обприскуванні, то втрати отрутохімікату через знесення із зменшенням розміру його частинок зростають. Знесення вітром найбільш токсичних дріб- них частинок за межі поля крім неефективного використання хімікатів може спричинити серйозні пошкодження рослин на сусідніх полях. Ось чому забо- роняється внесення гербіцидів за допомогою вентиляторних обприскувачів. Це саме стосується й авіаційного обприскування, яке слід застосовувати лише в крайніх випадках, при масовому розмноженні шкідників, чого не повиннобути за високої культури землеробства. Всі мобільні машини для хімічного захисту рослин мають однакові за призначенням, але різні за будовою конс- труктивні елементи: місткості для отрутохімікатів, пристрої для перемішу- вання, насоси і живильники, розпилювальні та заправні пристрої.
Немає коментарів:
Дописати коментар