94 тр.сг/м Урок № 31


Тема .   Порядок налаштування зернозбиральних комбайнів до контрольної роботи 

 зробити конспект 
Неповна забезпеченість технікою в період збирання врожаю призводить до подовження термінів, а значить, і до додаткових істотних втрат урожаю. Нині однією з гострих проблем в аграрному секторі країни є оновлення техніко-технологічної бази виробництва. Особливо важливо це за високого рівня спрацювання машин. Так, близько 78–98% зернозбиральних комбайнів відпрацювали свій ресурс і підтримуються в дієздатному стані в період збирання тільки завдяки ремонтно-профілактичним роботам. В умовах практично вичерпаного ресурсу темпи старіння машин на порядок перевищують темпи оновлення. Відтак, збільшується сезонне навантаження на комбайн та вдвічі-втричі зростає термін його роботи. Тож у період підготовки зернозбиральних комбайнів до жнив 2008 року слід подбати про забезпечення їхньої дієздатності.
Розглянемо жниварську частину комбайнів “Дон”, яка автоматично копіює рельєф поля на заданій висоті зрізу. Вона складається з таких складових: жатка, проставка, похила камера. Регулювання ланцюгових передач, крім передачі приводу від варіатора до мотовила, здійснюється переміщенням натяжних зірочок. Приміром, ланцюгову передачу приводу мотовила натягують так: передню — обертанням штанги, а задню — з використанням натяжного гвинта. Натягування клинопасової передачі варіатора забезпечується обертанням гайок натяжного гвинта. Пас на веденому шківі встановлюють на максимальний діаметр. Прогин гілки паса має становити 8–10 мм за зусилля 40 Н. Регулювання здійснюють за працюючого варіатора.
Регулювання паса приводу від головного привідного вала жатки на вал механізму “гойдаючої шайби” досягається переміщенням натяжного шківа. Прогин паса має перебувати в межах 12–15 мм. Жаткову частину комбайна “Дон” наведено
Основним регулюванням різального апарата є встановлення зазора між сегментом і площиною пальця завдяки зняттю та встановленню прокладок між пальцевим брусом і пластиною тертя. Зазор у передній частині має бути не більше 0,8 мм, а в задній — не більше 1,5 мм. Регулювання висоти зрізу — ступінчасте й здійснюється перестановкою копіювальних башмаків.
Положення шнека жатки регулюється зміною зазора між шнеком і дном (нормальний зазор — у межах 10–15 мм), зміною положення повзунів, які розміщені на боковинах жатки. Слід також пам’ятати про регулювання зазора між кінцями пальців і дном (нормальний зазор — у межах 12–20 мм), який досягається обертанням ручки, що розміщена на правій боковині жатки. Якщо шнек починає забиватися хлібною масою та в разі роботи жатки завширшки 6 м з підбирачем, зазор між шнеком і дном має бути 40–50 міліметрів.
Регулювання положень мотовила за висотою й виносом здійснюють гідроциліндром залежно від висоти та стану стеблостою. Якщо стебла прямостоячі або дещо виляглі, висота виносу має бути мінімальною. Під час збирання виляглих хлібів мотовило слід винести вперед і опустити так, щоб граблини торкалися землі.
Слід згадати й про підготовку до роботи платформ-підбирачів до комбайна “Дон”, які дають змогу швидко переходити від прямого комбайнування до роздільного й навпаки. Підбирач копіює рельєф у поздовжньому й поперечному напрямках, його міцно кріплять до комбайна. На підбирачі регулювання шнека, його пальчикового механізму, варіатора аналогічні відповідним регулюванням на жатці комбайна.
Натягнення клинопасових передач варіатора здійснюють обертанням гайок натяжного гвинта за працюючого варіатора. Заздалегідь пас на веденому шківі переставляють на максимальний діаметр. Прогин гілки паса має становити 8–10 мм (тут і далі — за зусилля 40 Н). Натягнення паса приводу від головного приводного вала жниварки на вал механізму шайби, що гойдається, здійснюють переміщенням натяжного шківа. За правильного натягнення прогин паса дорівнює 12–14 мм. Регулювання різального апарата здійснюють так: встановлюють зазор між сегментом і площиною пальця (в передній частині не більше 0,8 мм, у задній — не більше 1,5 мм), знімають або встановлюють прокладки між пальцевим брусом і пластиною тертя. У разі зачіпання спинки ножа його положення регулюють переміщенням пластин тертя в овальних отворах. Регулювання висоти зрізу — ступінчасте з перестановкою копіювальних башмаків. Положення мотовила за висотою та винесенням регулюють гідроциліндрами в процесі роботи залежно від висоти та стану



Немає коментарів:

Дописати коментар