Тема Порядок налаштування машин до контрольної роботи
посилання на електронний підручник http://192.162.132.48:555/elektr%20pidr/mehanizacia/silskogospodarski%20mashynu/teoria/2/2.htm
Технічне обслуговування розкидачів твердих органічних добрив поділяють на такі види: експлуатаційна обкатка, щозмінне технічне обслуговування і перше технічне обслуговування. Технічне обслуговування полягає у щоденному огляді та підтягуванні кріплень редуктора, вальниць і конвеєра. Перевіряють підтікання масла з картера редуктора та гальмівної рідини у з’єднаннях трубопроводів. Змащують складанні одиниці за схемою, що додається до кожної машини. Наприкінці сезону машину очищають від бруду та добрив, промивають і ставлять на зберігання, дотримуючись правил, наведених у заводській інструкції.
Норму внесення добрив РУН-15А встановлюють під час пробних заїздів агрегату в полі підбором величини дозувального вікна валкоутворювача і пробного валкоутворення (без розкидання). Розміри дозувального вікна регулюють двома боковими і двома верхніми заслінками. Верхніми заслінками встановлюють товщину валка добрив, а боковими — ширину. За правильно встановленої величині дозувального вікна добрива однієї купи мають бути розтягнуті в валок до наступної купи. Допускається переривання валка до 1,5 м.
Норму внесення добрив ПРТ-16 (за швидкості руху агрегату і до 10 км/год, об’ємної маси добрив 0,8 т/м3, робочої ширини розкидання 5 - 6 м регулюють згідно з таблицями змінними зірочками, встановленими на валах урухомника конвеєра (поставляють разом з розкидачем).
Фактичну норму внесення перевіряють у польових умовах під час пробних заїздів.
Регулювання розкидачів рідких органічних добрив. Якість, довговічність і безпека роботи розкидачів рідких добрив залежить від правильного регулювання і використання машин.
Основні регулювання розкидачів рідких органічних добрив пов’язані з самозавантажувальним, напірно-перемикальним і розподільними пристроями, урухомником робочих органів і ходовою частиною.
Щільність прилягання і величину відкриття клапана горловини нагнітального насоса регулюють зміною довжини троса, який з’єднує клапан з гідроциліндром.
Запобіжний клапан вакуум-системи регулюють накидною гайкою, яка стискує пружину клапана і підтримує розрідження в системі 0,06 МПа. У напірно-перемикальному пристрої герметичність і легкість переміщення заслінок в напрямних регулюють упорними болтами. Кількість виливу рідких добрив встановлюють зміною положення заслінки на виливному патрубку або заміною жиклера, а ширину розподілу рідких органічних добрив — зміною кута встановлення відбивного щитка. За зменшення кута похилу щитка до горизонту ширина розподілу добрив зменшується.
Якість роботи агрегатів для внесення органічних добрив характеризується такими показниками: агротехнічними строками і тривалістю виконання операцій; дотриманням нормативів технологічного процесу, визначення рівномірності внесення і відсутності огріхів.
Відхилення фактичної норми внесення від заданої ̶ ±5 %. Перевіряють відповідність маси добрив до площі їх розподілу за допомогою завширшки 0,5м і завдовжки, що дорівнює оптимальній ширині смуги розкидання;
Відхилення фактичної норми внесення в зоні стику суміжних проходів за довжиною від установленої межі, ± 10 %
Перевірка відповідності маси добрив до площі їх розподілення в зоні стику суміжних проходів аналогічного способу вище.
Відхилення фактичної робочої ширини розкидача від оптимальної, ± 5 % . Заміряють відстань (не менше 10 разів) між коліями коліс суміжних проходів за діагоналлю обробленого поля і за середньою величиною визначають відхилення.
Якість внесення органічних добрив характеризується такими показниками: відповідністю встановленої (фактичної) норми внесення заданій, рівномірністю розподілу добрив за шириною захвату і вздовж ходу розкидача, а також здатністю подрібнювати злежані грудки, добрив. Відповідність встановленої (фактичної) норми заданій перевіряють безпосередньо в полі, роблячи контрольні заїзди. Заміряють і обчислюють аналогічно перевірці норми внесення кузовними розкидачами мінеральних добрив.
Якщо під час перевірки виявиться, що фактична доза внесення добрив не відповідає заданій, регулювання гноєрозкидача продовжують, тобто збільшують або зменшують швидкість руху подавального транспортера. Відповідність встановленої норми внесення заданій можна перевірити, не заїжджаючи в загінку, а безпосередньо біля місця завантажування добрив. При цьому встановлюють фактичний час випорожнення кузова (або цистерни) від наперед визначеної кількості добрив. Цю величину порівнюють з розрахунковим часом tроз, хв., який обчислюють за формулою:
tроз=600G/QBv
де: G — маса висіяних добрив, т; Q — задана норма внесення добрив, т/га; В — робоча ширина захвату, м; v — швидкість руху агрегату під час розкидання добрив, км/год.
Якщо виявлено розбіжність у часі випорожнення кузова, регулюють швидкість руху вивантажувального транспортера; для розкидачів рідких добрив змінюють насадки або швидкість руху агрегату. Рівномірність розподілу добрив за шириною захвату визначають у разі необхідності експериментально. Для цього по всій ширині захвату агрегату розкладають суцільною смугою брезенти розміром 1 х 1 м2 або лотоки 0,5 х 0,5 х 0,5 м3 (для збирання рідких органічних добрив) в три ряди з відстанню між рядами не менше 5 м. За колією коліс лотоків не виставляють. Добрива, зібрані з брезентів чи лотоків, зважують (з точністю до 5 г) і для кожного облікового квадрата визначають фактичну норму внесення. Показником нерівномірності розподілу добрив є середнє відхилення її від розрахункової, яке не має перевищувати 25%. Під час перевірки якості роботи розкидачів РУН-15Б враховують перекриття за суміжних проходів. Тому після одного проходу агрегату брезенти залишають на місці, а агрегат робить зворотний проїзд вздовж суміжного ряду куп, так щоб добрива на брезент потрапляли з двох боків.
Нерівномірність розподілу добрив вздовж руху агрегату визначають аналогічно нерівності за шириною захвату. Тільки брезенти (чи лотоки) при цьому розставляють вздовж ходу агрегату по центру смуги розкидання. Кількість облікових квадратів при цьому не має бути меншою 20.
Немає коментарів:
Дописати коментар