95трУрок № 43.сг/м

Урок № 43Тема   Призначення підбирачів 

Підбирачі призначені для підбирання хлібної маси з валків, укладених жаткою, і подавання їх до шнека жатки комбайна. Розрізняють два основні типи підбирачів: барабанні й конвеєрні. В першому випадку робочі органи (зуби або пальці) закріплені на барабані, а в другому — встановлені на нескінченній стрічці конвеєра.
Барабанні підбирачі мають більшу активність. Пружинні пальці добре підбирають валки у найскладніших умовах. Однак, барабанні підбирачі незадовільно працюють на підбиранні культур, які легко осипаються (зернобобові, насінники трав та ін.). Для підбирання таких культур слід застосовувати полотняно-конвеєрний підбирач, що навішується на жатку комбайна. При цьому різальний апарат і мотовило не використовуються. Працюють лише шнек і плаваючий конвеєр. Робочі органи підбирача приводяться в рух від системи передач жатки.
Підбирач барабанний універсальний 54-102А монтують на жатці комбайна після зняття з неї мотовила. Підбирач складається з рами, підбирального апарата (барабана), опори башмаків, двох бічних щитків, механізму привода і двох захисних щитків.
Рама підбирача виготовлена з двох опорних кутників 6 (рис. 2.3), з'єднаних між собою поперечною трубою. За допомогою кутників підбирач прикріплюють до платформи жатки комбайна. На валу 13 закріплено три опорних диски, в отвори яких вставлено чотири трубчасті вали 16 з парними пружинними пальцями 20.
Рис. 2.3. Підбирачі: а — загальний вигляд барабанного підбирача 54-102А; б — схема роботи барабанного підбирача; в — схема роботи полотняно-конвеєрного підбирача ППТ-ЗА;
1 — ведучий шків; 2 — натяжний шків; 3— клинопасова передача; 4— ведений шків; 5 — приводний вал з кожухом; 6 — опорний кутник; 7— еластична муфта; 8 — кільце-скат; 9 — башмак; 10 — щиток; 11 — щитки; 12 — диск; 13 — вал підбирача; 14 — ролик; 15 — кривошип; 76 —трубчастий вал; 17 — копіювальне колесо; 18 — нормалізатор-заспокоювач; 19 — конвеєр; 20 — пружинні пальці.
На лівих кінцях валів встановлено кривошипи 15, ролики 14 яких входять у паз (доріжку) копіра граблевого апарата. Зверху граблевий апарат закрито кільцями-скатами 8, між якими залишено щілинні проміжки для проходження пальців.
Під час роботи центральний вал 13, корпус, опорний лівий диск, трубчасті вали 16 з опорними дисками обертаються, а копір залишається нерухомим. При цьому ролики 14 переміщуються по біговій доріжці копіра. Одночасно кривошипи 15 повертають граблини відносно їхніх осей. Тому пружинні пальці внизу виходять між просвітами кілець-скатів, захоплюють валок, переміщують його догори по кільцях-скатах на платформу жатки і відходять під кільця-скати у верхній частині підбирача. Обертання вала 13 передається від ведучого шківа 1 варіатора мотовила клинопа-совою передачею 3. Вал 13 еластичною муфтою 7 з'єднаний з приводним валом.
Частоту обертання вала підбирача встановлюють з таким розрахунком, щоб швидкість переміщення стебел дорівнювала швидкості руху комбайна. Якщо швидкість пальців більша за швидкість руху комбайна, пальці розриватимуть валок, а якщо менша — підбирач вивантажуватиме стебла перед собою. Тому, змінюючи швидкість руху комбайна, необхідно регулювати частоту обертання приводного вала підбирача так, щоб потік стебел з валка плавно надходив до шнека жатки. Ширина захвату підбирача — 3 м, маса — 165 кг.
Підбирач конвеєрний ППТ-ЗА (рис. 2.3, в) навішують на жатки комбайнів. Підбирач забезпечує добру якість підбирання широких і здвоєних валків низькорослих хлібів, бобових і круп'яних культур, насінників трав і буряків. Підбирач являє собою багатострічковий конвеєр з підбиральними пальцями. Шарнірно підвішений до жатки комбайна, він спирається колесами на грунт, що дає змогу незалежно від жатки копіювати рельєф поля.
Підбиральний механізм складається з верхнього і нижнього ведучих валів, на які надіті шість багатошарових конвеєрних стрічок 19. До стрічок приєднано легкознімні пружинні пальці 20. Нормалізатор хлібної маси виконаний у вигляді труби, яка регулюється по висоті, що сприяє більш рівномірній подачі валка. Підбирач може копіювати рельєф також і в поперечному напрямі. Опорні колеса 17 флюгерного типу мають шини низького тиску.
Під час роботи конвеєр піднімає валок пружинними пальцями 20 і подає його на платформу жатки.
Ширина захвату підбирача становить 3 м, частота обертання ведучих валів 72...375 хв-1; маса підбирача — 230 кг.


Немає коментарів:

Дописати коментар