Урок №7

Тема; Вимоги до комплектування машино-тракторних агрегатів для посіву

Законспектувати 

Комплектування МТА проводиться в основному вже наявними машинами, алепри виборі сільськогосподарських машин краще вибрати ті, які забезпечують високу якість роботи і менші експлуатаційні витрати.
Сівба-один з найвідповідальніших прийомів вирощування сільськогосподарських культур. Її треба проводити в оптимальні і стислі строки, дотримуючись норми висіву насіння і глибини його загортання, прямолінійності сівби та стандартної ширини стикових міжрядь. Дотримання цих вимог забезпечує дружні сходи, дає змогу застосовувати машини для догляду за посівами, збирати врожай з мінімальними втратами.
Марку сівалки і склад агрегату вибирають з урахуванням зони використання, способу сівби, культури, періоду сівби та ін. Так, для сівби зернових культур з одночасним внесенням у грунт гранульованих мінеральних добрив застосовують зернову сівалку СЗ-3,6 та її модифікації. При сумісній сівбі зернових і насіння трав під покрив зернових культур використовують сівалку СЗТ-3,6, сівбі зернових по стерні -- сівалку СЗС-2,1, СЗС -6, СЗС -12.
Для сівби на великих площах за допомогою причіпних зчіпок комплектують широкозахватні агрегати з 3-6 сівалок. Зернові висівають широкозахватними агрегатами з використанням переважно гусеничних тракторів. Для забезпечення прямолінійності руху сівалки та дотримання розмірів стикових міжрядь посівні агрегати обладнують маркерами. Перед виходом у поле сівалки старанно відрегульовують і перевіряють комплектність зчіпки та сівалки.
При підготовці агрегатів для сівби ярої пшениці та інших зернових культур, які вирощують за інтенсивною технологією, потрібно забезпечити утворення ними посівних технологічних колій, по яких під час догляду за посівами рухатиметься агрегат для підживлення рослин мінеральними добривами та боротьби з хворобами, шкідниками і бурянами. Для утворення такої доріжки під час сівби необхідно закрити відповідні висівні апарати.

Немає коментарів:

Дописати коментар