Тема Технології обприскування отрутохімікатами
Технології обприскування, типи машин та їх класифікація
Технології обприскування ґрунтуються на застосуванні різних способів об- прискування і виборі режиму роботи машин залежно від конкретних умов виконуваних обробок.
Дистанційне обприскування передбачає нанесення розпилюва- ної рідини на об’єкти повітряним потоком, створюваним вентилятором та енергією попутного потоку вітру. Застосовують його переважно для боротьби зі шкідниками та хворобами садових насаджень, виноградників, хмільників, шкілки і садильного матеріалу, маточників, колосових та пасльонових куль- тур.
Штангове обприскування забезпечує рівномірний розподіл робо- чої рідини на оброблювані об’єкти за мінімального здування її вітром і широ- ко застосовується в усіх зонах країни. Вносити гербіциди рекомендується тільки штанговими обприскувачами.
Стрічкове обприскування застосовують під час оброблення про- сапних культур, коли отрутохімікати вносять лише в зону рядка і захисну зо- ну, а міжряддя обробляють механічними засобами.
Дискретне обприскування застосовують у молодих садах, коли спеціальний пристрій реагує на крону дерева і вмикає подачу рідини.
Стрічкове і дискретне обприскування належать до перспективних техно- логій, оскільки дають змогу скорочувати в 2 – 4 рази порівняно із суцільним обприскуванням витрату отрутохімікатів.
Для реалізації технологій обприскування комплекс машин охоплює тех- нічні засоби для приготування робочих розчинів, транспортування їх на об’єкти обробок і обприскування.
Класифікація обприскувачів. За призначенням обприскувачі поділяють на польові, садові, виноградникові, універсальні, для закритого ґрунту та ін. За типом розпилювального пристрою вони бувають штангові, вентиляторні та комбіновані. За витратою робочої рідини розрізняють звичайні, малооб’ємні і ультрамалооб’ємні, а за типом приводу робочих органів та габаритними роз- мірами — ранцеві, тачкові, тракторні, автомобільні й авіаційні обприскувачі. За способом агрегатування тракторні обприскувачі поділяють на причіпні, начіпні, напівначіпні, монтовані та самохідні.
Немає коментарів:
Дописати коментар