четвер, 21 жовтня 2021 р.

Урок № 23

 Тема уроку: Виконання робіт  на свердлильних верстатах

Правила організації робочого місця та безпечні методи праці.

Вимоги охорони праці після закінчення роботи на свердлильному верстаті

розробити конспект 

4.1. Після закінчення роботи на свердлильному верстаті працівник зобов'язаний:

  • відвести свердло від оброблюваної заготовки і відключити електроживлення в послідовності, встановленій інструкцією з експлуатації з урахуванням характеру виконуваних робіт;
  • привести в порядок робоче місце, очистити верстат, устаткування біля верстата, проходи від стружок і сміття за допомогою спеціальної щітки;
  • скласти у спеціальну шафу інструмент і пристосування, які використовувалися під час роботи на верстаті;
  • прибрати у відведене місце засоби індивідуальної захисту;
  • почистити спецодяг і взуття, прибрати в призначену для спецодягу шафу,
  • ретельно вимити руки з милом.

4.2. Перекрити крани з водою, щільно закрити всі вікна, вимкнути освітлення,
4.3. При виявленні несправності обладнання, порушення цілісності вікон, негайно поставити до відома заступника директора з АГР, за його відсутності на робочому місці - чергового адміністратора школи та зробити відповідний запис у журналі заявок.

5. Вимоги охорони праці в аварійних ситуаціях

5.1. При виникненні аварійних ситуацій, негайно зупинити свердлильний верстат натисканням кнопки «стоп».
5.2. Якщо при роботі верстата відбувається перегрів двигуна, необхідно відключити його і дати охолонути. Охолоджувати двигун водою або вологою ганчіркою забороняється.
5.3. При появі різного стуку, вібрації, або зміни характерного шуму, перегріві робочого інструменту (свердла, підшипників), появі запаху горілого або диму, поломки свердла, а також при несправності заземлення корпуса верстата, негайно припинити роботу, відвести свердло від заготовки і відразу вимкнути свердлильний верстат. Повідомити про несправності заступнику директора з АГР, а в разі його відсутності – черговому адміністратору або директору школи. Роботу дозволяється продовжувати тільки після усунення несправності.
5.4. Працівник зобов'язаний вміти надавати долікарську допомогу. Така допомога надається негайно, на місці події у правильній послідовності. На початку необхідно усунути джерело травмування (вимкнути двигун, зупинити механізм тощо). Надання першої допомоги треба починати з самого головного, що загрожує здоров'ю або життю людини (при сильній кровотечі накласти джгут, вкласти записку із зазначенням часу накладення джгута, а потім перев'язати рану; при наявності закритого перелому – накласти шину; при відкритих переломах спочатку слід перев'язати рану, накласти шину; при опіках – накласти суху пов'язку), потім викликати швидку допомогу. При підозрі на ушкодження хребта, покласти потерпілого на тверду поверхню та, якомога швидше, транспортувати до найближчого медичного закладу для надання допомоги.
5.5. Якщо сталося загоряння устаткування, негайно відключити свердлильний верстат від електроживлення, повідомити до пожежної охорони, директорові навчального закладу (за його відсутності – іншій посадовій особі), після чого приступити до гасіння пожежі наявними засобами, це може бути вогнегасник, пісок.

6. Прикінцеві положення інструкції

6.1. Перевірка та зміна цієї інструкції з охорони праці при роботі на свердлильному верстаті здійснюються не рідше одного разу на 5 років.
6.2. Ця інструкція з охорони праці на свердлильному верстаті повинна бути достроково переглянута в наступних випадках:

  • при перегляді міжгалузевих та галузевих правил і типових інструкцій з охорони праці;
  • при зміні умов праці працівника на конкретному робочому місці;
  • при впровадженні в роботу і використанні нових технологій;
  • за результатами аналізу матеріалів розслідування аварій, нещасних випадків і професійних захворювань;
  • на вимогу представників органів з інспекції праці.

6.3. Якщо протягом 5 років з дня затвердження цієї інструкції з охорони праці при роботі на свердлильному верстаті умови праці не змінилися, тоді дія інструкції з охорони праці на свердлильному верстаті продовжується на наступні 5 років.
6.4. Відповідальність за своєчасне внесення необхідних змін і доповнень, а також перегляд цієї інструкції з охорони праці на фугувальному верстаті покладається на особу, відповідальну за охорону праці в загальноосвітньому навчальному закладі.

Немає коментарів:

Дописати коментар