Підготовка обприскувачів до роботи і регулювання на заданий режим. Пе- ред початком робіт, пов’язаних із захистом рослин, обприскувачі слід повніс- тю укомплектувати та довести до належного технічного стану. Для цього пе- ревіряють кріплення складальних частин агрегатів на рамі машини, техніч- ний стан шлангів та їх з’єднань, справність заливних, всмоктувальних і напі- рних фільтрів; установлюють і регулюють ланцюгові та пасові передачі. Кар- тери редукторів заповнюють мастилом і змазують деталі машин згідно з за- водською інструкцією.
Після перевірки всіх складальних частин обприскувача здійснюють його об- катування. Спочатку прокручують механізми вручну. Потім обприскувач при- єднують до трактора, вмикають ВВП і, поступово збільшуючи частоту обертан- ня, доводять її до номінальної. Обкатування проводять протягом 10 хв. Після цього ще раз оглядають машину і, якщо виявились недоліки, усувають їх.
Упевнившись у справності всіх вузлів обприскувача, приступають до нала- годження його відповідно до характеру і умов виконуваної роботи.
Задану норму витрати робочих рідин пестицидів Q, л/га, та їх концентра- цію для конкретних умов роботи встановлює агроном із захисту рослин.
В інструкціях з експлуатації, що додаються до кожного обприскувача, є таблиці, в яких наведено норми витрат робочої рідини (л/га), які можна за- безпечити вибором типу розпилювача, тиску робочої рідини в нагнітальній магістралі, витрати робочої рідини за хвилину через один розпилювач (л/хв), швидкості руху агрегату (км/год) для заданої ширини робочого захвату (м) і кількості розпилювачів (n), установлених на штанзі або вентиляторному роз- пилювальному пристрої.
Якщо інструкції з експлуатації обприскувача немає, то його налагодження на заданий режим роботи проводять у такій послідовності.
Залежно від об’єкта обприскування, типу розпилювального робочого орга- на і метеорологічних умов визначають робочу ширину захвату В, м. Вона до- рівнює відстані між осями двох його суміжних проходів. У штангових обприс- кувачах, які безпосередньо наносять розпилену рідину, ця ширина постійна і визначається конструктивними розмірами розподільного пристрою (штанги). Для зменшення ширини робочого захвату штангового обприскувача знімають крайні секції штанги або заглушують відповідну кількість крайніх розпилю- вачів. У вентиляторних обприскувачах, які дистанційно наносять розпилену рідину, ширина робочого захвату залежить здебільшого від потужності вен- тилятора, швидкості та напрямку вітру, а також від кута встановлення сопла до горизонту.
Робоча ширина захвату вентиляторного обприскувача дорівнює ширині обробленої смуги, на якій кількість краплин на одиницю площі відповідає агротехнічним вимогам щодо обприскування певної культури.
Немає коментарів:
Дописати коментар