неділя, 4 квітня 2021 р.

Урок 10

 Тема : Виконання обробітку посівів сільськогосподарських культур

Тема уроку : Порядок налаштування с-г машин до конкретної роботи.

Технологічний процес роботи і регулювання машин

 

Для заповнення резервуара водою (рис.4.1.1) забірний рукав (18) опускають у джерело водопостачання (16), відкривають крани 21, 28, 29 або 32, інші закривають, вмикають насос і накачують воду в резервуар (5) через ежектор (2) або гідромішалку (23).

У випадку приготування робочого розчину із рідких хімікатів препарат заливають у резервуар (17), відкривають крани 19, 28, 29 і вмикають насос. Із основного резервуара (5) насос накачує воду трубопроводом (20) в блок клапанів пульту керування (26) і далі трубопроводом (1) в корпус ежектора (2), в який з рукава (33) надходить рідкий хімікат. Суміш води і хімікату скеровують в резервуар. Заповнивши основний резервуар (5) заданою кількістю рідкого хімікату, закривають кран (29), а кран (30) відкривають. У такому випадку рідина циркулює кругом (резервуар – насос – гідромішалка − резервуар) і перемішується.

Якщо робочу рідину готують із мідного купоросу, вапна і других порошко- і пастоподібних хімікатів, то додатково відкривають кран (24). Частина води із трубопроводу (9) тече в допоміжний резервуар (17), розмиває препарат (проходить гідромеханічне подрібнення), а пульпа, що утворилась заправною штангою (3) надходить в ежектор (2), змішується з водою і зливається в основний резервуар (5).

Під час приготування рідких концентратів відкривають кран (14), а кран (19)  закривають. Перемикають заслінку (4). Воду і препарат подають у додатковий резервуар (8). Робочий процес аналогічний попередньому.

З метою заправки обприскувачів робочою рідиною відкривають крани 19, 28 і 30, інші закривають, опускають кінець шланга в горловину резервуара обприскувача і включають насос.

Для заправки обприскувача рідкими концентратами кран (19) закривають, а кран (14) відкривають. Вмикають насос (12). Концентрат із додаткового резервуара (8) поступає в насос і накачується в резервуар обприскувача.


Схема розміщення обладнання під час приготування робочих розчинів отрутохімікатів агрегатом АПЖ-12

1 – майданчик для отрутохімікатів;  2 – яма для гашення вапна; 3 – резервуар для пестицидів; 4 – вага;

 5 – забірний рукав; 6 – допоміжний резервуар; 7 – рукав гідроелеватора; 8 – дерев’яний настил; 

9 – робоче місце; 10 – відстійна яма; 11– стічна канавка; 12 – заправна штанга; 13 – заправник; 

14 – заземлення


Технічне обслуговування машин. Заходи безпеки

 

Трактористи і робочі, які обслуговують машини для приготування робочих розчинів, мають пройти інструктаж з техніки безпеки і заходи безпеки під час роботи з отрутохімікатами.

Не допускають до обслуговування машин вагітних жінок, підлітків, осіб з ранами, що важко загоюються.

Весь інвентар і посуд, в якому зберігаються отрутохімікати повинні мати  напис «Отрутохімікати».

Обслуговий персонал має бути забезпечений спецодягом, спецвзуттям, респіраторами і захисними окулярами.

Під час обслуговування і ремонту машин потрібно користуватися тільки справним інструментом.

Отрутохімікати потрібно зберігати в герметично закритій тарі. Заборонено перевозити отрутохімікати разом з харчовими і фуражними продуктами.

Заборонено виконувати очищення робочих органів цих машин, промивання, дегазацію, а також регулювання і ремонт електрообладнання під напругою.

Немає коментарів:

Дописати коментар